Staj Hareketliliği Süreç

Anasayfa » Staj Hareketliliği Süreç

STAJ HAREKETLİLİK ÖNCESİ

Öğrencilerin Erasmus puanlarına göre asil – yedek listesi oluşturulur ve asil listeye giren öğrenciler ilan edilir.

Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yapılan oryantasyon programına katılır.

Not:   Learning Agreement for Traineeship belgenizi doldururken formatını hiçbir şekilde değiştirmeden ve ekleme – silme yapmadan bilgilerinizi doldurunuz. 

Not: Örnek Staj Mektubu için tıklayınız.

Not: Europass Cv oluşturmak için tıklayınız.

Bölüm Alan Kodları(Subject Area Codes)

Formunu mutlaka kendiniz doldurun ve word dosyası olarak karşı kuruma gönderin. Gerektiği yerlerde değisiklik/düzeltme/ekleme/çıkartma yapabileceklerini de söyleyin. Uygun buldukları formu imzalayıp/mühürleyip pdf dosyası olarak size e–posta ile göndermeleri yeterlidir. Stajdan dönüşünüzde aslini MUTLAKA ofise teslim etmeniz gerekmektedir.

Hareketlilik dönemine ait diğer belgeler ofisimize teslim edilmelidir. Bu belgeler öğrenci tarafından hazırlanarak Uluslararası İlişkiler Ofisi’ne hareketlilik tarihinden en az 1 ay önce teslim edilir. Söz konusu belgeler bir Erasmus+ öğrencisinin olarak mutlaka dosyasında bulunması gereken belgelerdir. Öğrenci bu belgeleri vize almak durumunda olmasa dahi koordinatörlüğümüze teslim etmekle yükümlüdür.

Teslim edilmesi gereken diğer belgeler ve dikkat etmeniz gereken hususlar:

Staj öğrencilerimizin faaliyetlerine başlamadan önce Sigorta yaptırmaları zorunludur.

Sigorta işlemleri için Lütfen Tıklayınız

Hibe işlemleri için Lütfen Tıklayınız

OLS (Online Linguistic Support): OLS (Online Linguistic Support) Online Dil Desteği Sınavına hareketlilik öncesi girmeniz önerilmektedir. Sınav hakkında bilgi almak için tıklayınız.

OLS (Online Linguistic Support) Size Neler Sağlar?

Ücretsiz dil eğitimi-Konuşma grupları-Mentor desteği-Video desteği-Canlı destek-Yeni arkadaşlıklar-Uluslararası öğrenme ortamı

Daha fazlası için Erasmus+ Online Linguistic Support

Confirmation of Arrival (Varış Belgesi) : Staj öğrencileri, staj  yapacakları kurum, kuruluş ya da işletmeye varışlarının ardından, 15 gün içerisinde Confirmation of Arrival Belgesini bulundukları kurum, kuruluş ya da işletmeye onaylatarak Uluslararası İlişkiler Ofisi’ ne mail ile iletmelidirler. Hibe ödemeleri bu belgenin ofise ulaşmasının ardından gerçekleştirilir. (Confirmation of Arrival Belgesinin Erasmus Ofisi’ ne ulaşmaması durumunda hibeleriniz kesinlikle yatırılmayacaktır.)

Confirmation of Arrival için tıklayınız.

Gitmekten vazgeçenler için örnek feragat dilekçesi

Öğrenci Destek Hattı